Slovenský motoršport vyzdvihol prezident FIA Jean Todt

V pohári národov v hodnotení FIA Zóny Strednej Európy 2010 skončili Slováci na 2. mieste za víťaznými Rakúšanmi a pred tretími Čechmi.

09.12.2010 10:34
SAMŠ Foto:
SAMŠ

Slovenský motoršport zaznamenal v sezóne 2010 pekný úspech v stredoeurópskom meradle. V pohári národov v hodnotení FIA Zóny Strednej Európy skončili z pomedzi 12 členov Slováci na 2. mieste za víťaznými Rakúšanmi a pred tretími Čechmi s 20 pódiovými umiestneniami a 7 víťazstvami celkovo. Zo 7 víťazstiev štyri získali okruhoví jazdci (Sládečka, Ďurovkin, Horňák, Konôpka), dve autokrosári (Vlasatý, Greguška) a jedno vrchár Jureňa.

V poľskom Krakowe za účasti prezidenta FIA Jeana Todta a prezidenta FIA CEZ Radovana Nováka slávnostne vyhlásili a ocenili víťazov FIA Zóny Strednej Európy. V príhovore novozvolený prezident FIA Jean Todt vysoko ocenil spoluprácu krajín našej zóny v motoristickom športe a taktiež informoval o svojich prvých krokoch vo funkcii a zámeroch, ktoré plánuje dosiahnuť. Jeho návrat do Poľska bol symbolický, pretože presne pred 20 rokmi zvíťazil v Rajde Poľskom.